FAQ Identifikohu

Bilder aus Berlin und Potsdam

Berliner Stadtleben & Sehenswertes in Berlin - Brandenburg - fotografiert von einem  Berliner Stadtführer

 
Home Lista e albumeve Ngarkimet mė tė fundit Überblick Mė tė shikuarat Mė tė vlerėsuarat Favoritet e mia Kėrko
 

Fotostrecken:   Berliner Mauer |  Berliner Stadtleben |  Das Brandenburger Tor |  Berlin bei Nacht |  Berlin Lichterfahrt 
 

Pyetjet e bėra mė shpesh

Tabela e pėrmbajtjes

FAQ tė pėrgjithėshme

Vozitja nė web site


 

FAQ tė pėrgjithėshme

Pyetje: Si mund tė identifikohem?
Pėrgjigje: Go to "Identifikohu", fut emrin e pėrdoruesit dhe fjalė-kalimin dhe kliko tek "mė Mė mbaj mend" dhe kėshtu ju nuk kini nevoj tė identifikoheni pėrsėri kur riktheheni tek albumi.
KUJDES:Cookit duhet tė jetė i aktivizuar dhe cookit e kėtij web siti nuk duhet tė fshihen me qėllim qė "Mė mbaj mend " tė funksionoj.
 
 
Pyetje: Pse nuk mundem tė identifikohem ?
Pėrgjigje: Keni klikuar ju tek lidhja qė u ėshtė dėrguar me anė tė e-mailit?. Ajo lidhje aktivizon llogarinė tuaj. Pėr probleme tė tjera identifikimi kontaktoni administratorin e sitit.
 
 
Pyetje: Ēfarė ndodh nėse harroj fjalė-kalimin?
Pėrgjigje: Nėse kjo faqe ka njė lidhje "Harrim i fjalė-kalimit" kliko aty. Pėr mė tepėr kontakto administratorin e faqes pėr njė fjalė-kalin tė ri.
 
 
Pyetje: Si mund tė ruaj njė foto tek "Favoritet e mia"?
Pėrgjigje: Kliko tek fotografia dhe pastaj kliko tek lidhja "info e fotografisė" (Picture information); lėviz nėpėr info e fotografisė dhe kliko tek "Shto tek favoritet".
Administratori mund ta ketė lėnė tė aktivisuar paraprakisht "foto informacion" .
KUJDES:Cookit duhet tė jenė tė aktivizuara dhe cookit e kėsaj faqeje nuk duhet tė fshihen.
 
 
Pyetje: Si mund tė vlerėsoj njė foto?
Pėrgjigje: Kliko nė njė tablo dhe shko nė fund e zgjidh njė vlerėsim.
 
 
Pyetje: Si mund tė postoj njė koment pėr njė fotografi?
Pėrgjigje: Kliko nė njė tablo dhe shko nė fund e shto njė koment.
 
 
Pyetje: Ēfarė typi dhe ēfarė madhėsie fotografish mund tė ngarkoj?
Pėrgjigje: Madhėsia dhe tipi i fotografisė (jpg, png, etc.) varet nga administratori.
 
 
Pyetje: Ēfarė janė cookies?
Pėrgjigje: Cookies janė tė dhėna nė formė teksti qė dėrgohen nga serveri i njė web siti nė kompiuterin tuaj.
Cookies nė pėrgjithėsi lejojnė njė pėrdorues qė tė lėnė dhe rikthehen nė web site pa patur nevojė tė identifikohen pėrsėri.
 
 
Pyetje: Ku mund ta gjej kėtė program pėr web faqen time?
Pėrgjigje: Coppermine ėshtė njė Album Multimedia falas i shpėrndar sipas GNU GPL. Ky program ka shumė pėrparėsi dhe ėshtė i pėrshtatshėm pėr shumė platforma. Vizitoni faqen kryesore tė Coppermine pėr tė mėsuar mė shumė apo dhe pėr ta shkarkuar atė.
 
 

Vozitja nė web site

Pyetje: Ēfarė ėshtė "Lista e Albumeve" ?
Pėrgjigje: Kjo tregon gjithė kategorinė nė cilėn ju ndodheni me lidhjet drejt ēdo albumi. Nėse ju nuk ndodheni nė njė galeri, kjo tregon galeinė komplet me lidhje pėr ēdo kategori. Tablotė mund tė jenė njė lidhje drejt>e kategorive.
 
 
Pyetje: Ēfarė ėshtė "Ngarkimet mė tė fundit"?
Pėrgjigje: Ky funksion shfaq ngarkimet mė tė fundit nė galeri.
 
 
Pyetje: Ēfarė ėshtė "Komentet e fundit"?
Pėrgjigje: Ky funksion tregon komentet mė tė fundit tė bėra nga pėrdoruesit.
 
 
Pyetje: Ēfarė ėshtė "Mė tė shikuarat"?
Pėrgjigje: Ky funksion tregonė fotografitė mė tė shikuara nga pėrdoruesit (tė regjistruar ose jo).
 
 
Pyetje: Ēfarė ėshtė " Mė tė vleresuarat"?
Pėrgjigje: Ky funksion tregon fotografitė mė tė vlerėsuara nga pėrdoruesit, duke treguar vlerėsimin mesatar (p.sh: nėse 5 pėrdorues vlerėsojnė njė foto me 3 pikė ēdonjėri : fotografia do tė ketė mesataren 3 ; Nėse 5 pėrdorues vlerėsojnė njė foto nga 1 nė 5 (1,2,3,4,5) rezultati do tė jetė gjithashtu 3 .)
Vlerėsimet shkajnė nga best (madhėshtore) nė worst (shumė keq).
 
 
Pyetje: Ēfarė ėshtė "Favoritet e mia"?
Pėrgjigje: Ky funksion ju lejon juve tė vendosi njė apo disa fotografi tek cookiet qė ndodhen nė kompiuterin tuaj.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Alle Fotos im Überblick

Trainieren Sie Ihr Gedächtnis: Das Berlin-Bilder-Memory

Berlin erleben:

PC, Navi, Notebook & Co. - MEDION Tiefpreise hier entdecken.© 2005 Copyright by Andreas Schwiede (Gästeführer für Berlin und Potsdam Tel. 030 - 75 79 75 79 )
Jede Art der Verwendung meines Bildmaterials bedarf ausdrücklicher Zustimmung.
Impressum


Counter

 
Site navigation in your language: